S čím pomůžeme?

Jak již bylo naznačeno, ekopařba je dobrovolnický tábor. To znamená, že pomáháme svou prací pouze za střechu nad hlavou a vlídné slovo tam, kde je to potřeba a kde z nějakých důvodů není možné k práci použít stroje nebo placenou pracovní sílu.

Urbánkův palouk

Místo plné bzučícího hmyzu, malých obojživelníků, ještěrek a motýlů, kvetoucích rostlin. Tuhle louku určitě nepřejdeš suchou nohou (a proč taky?- přebrodit ji naboso je zážitek!). Je totiž zároveň mokřadem a díky tomu, že zadrží velké množství vody je domovem rozmanité fauny a flóry a má nezastupitelnou funkci při zadržování vody v krajině.

Nebýt pravidelného kosení a odtahování sena by zanikla, zarostla by kopřivami, nálety, rostlinami náročnějšími na přísun živin. Protože je podmáčená, nevjede sem žádná technika a proto je potřeba kosit ji ručně, po staru.

Tak se přidej!

Čekají na nás nabroušené kosy a kus krajiny, který stojí za to zachovat!

Při práci s námi budou přátelé z ČSOP (český svaz ochránců přírody) Kněžice , kteří nám ukážou jak se o louku správně starat.

Kdo je alergický na seno, nemusí zoufat, bydlíme totiž na statku, který bude v budoucnu sloužit jako vzorová ekofarma. Kromě péče o ovce, které spásají lúky na kopci nad statkem jsou tu i další činorodé aktivity. A kdo by snad byl alergický i na zvířata, může se zašít do kuchyně a zůčastnit se workshopu na téma Loupání brambor,..)

scim

statutární zástupce Tereza Sučková | brontosaurus.uroboros@gmail.com | 723 247 914
Základní článek Hnutí Brontosaurus UROBOROS Hodonín | www.brontosaurus.cz